- Chcę doprowadzić Internet po kablu coax do dekodera. Czy przy użyciu tego urządzenia będzie to możliwe?
- Jakie są różnice pomiędzy tym urządzeniem, a urządzeniem xCOAX3?
------------------------------------------------------
Dotychczas oferowane zestawy XCOAX nie umożliwiały wyłączenia zasilania PoE na porcie wyjściowym. Były to zestawy dedykowane do instalacji kamer IP na istniejącym okablowaniu koncentrycznym przygotowanym dla kamer analogowych. Utrudniało to użycie konwertera w innych zastosowaniach.
XCOAX4-SET ma port wyjściowy PoE w standardzie 802.3 at/af, który pozwala na podłączenie dowolnego urządzenia. Zasilanie PoE zostanie załączone tylko po rozpoznaniu odbiornika. Zestaw ten może z powodzeniem służyć do transmisji Ethernet co pozawala doprowadzić Internet do dekodera z wykorzystaniem dostępnego przewodu antenowego.
Dodatkowe różnice:
- możliwość zasilania z zewnętrznego zasilacza w instalacjach gdzie nie mamy switcha PoE
- obniżona przepustowość do 10Mbps na przewodach o obniżonych parametrach
- sygnalizacja LV
- nowa mniejsza obudowa
Możliwość zasilania ze switcha PoE 802.3at/af, PoE PASSIVE (xCOAX4-SW) oraz poprzez złącza śrubowe napięciem 10-58VDC zarówno od strony nadajnika jak i odbiornika.
Urządzenia po podaniu zasilania i poprawnym podłączeniu przewodów nawiązują komunikację z prędkością 100Mbps. Jeżeli nie uda się ustanowić stabilnego połączenia prędkość transmisji zostanie obniżona do 10Mbps. Zostanie to zasygnalizowane zapaleniem diody. Jeżeli nie udało się ustanowić połączenia należy zweryfikować jakość złączy BNC na końcach toru XCOAX. Dodatkowe połączenia oraz rozgałęzienia toru XCOAX mogą uniemożliwiać nawiązanie stabilnej transmisji. Należy zweryfikować ich poprawność i usunąć niepotrzebne.
Dioda LED LV zatrzaskuje się i sygnalizuje spadek napięcia na odbiorniku XCOAX4-CAM poniżej 44V DC. Można ją zresetować poprzez zdjęcie i ponowne podania zasilania. Jej zapalenie sygnalizuje konieczność zweryfikowania poprawności zasilania zestawu. Spadek napięcia poniżej 44V DC może stanowić przyczynę niestabilnej pracy lub uniemożliwi uruchomienie po restarcie odbiorników PoE podłączonych do XCOAX4-CAM.
Urządzenie posiada bardzo małe rozmiary co pozwala na łatwą zabudowę w niewielkich przestrzeniach np. w podstawie kamery lub puszce instalacyjnej. Obudowa pozwala na montaż na kilka sposobów:
- "tradycyjnie" z użyciem kołków montażowych na rastrze 10.8 jaki jest we wszystkich obudowach ABOX
- poprzez przykręcenie wkrętem przez dodatkowe otwory do dowolnej płaskiej powierzchni
- z zastosowaniem blachy montażowej ADD-RACK2U1 lub ADD-RACK2U2
- z zastosowaniem dodatkowych zatrzasków na szynie TH35 (DIN) ADD-TH35
----------------------------------------------------------------
Jeżeli jakiś element diagramów jest nieczytelny kliknij na grafice prawym klawiszem myszki i otwórz go w nowym oknie - pozwoli to pobrać i wyświetlić plik w pełnej rozdzielczości.
Komentarze
Komentarze: 0
Zaloguj się, aby dodać komentarz.